Акція «16 днів проти насильства»

Date: 15 січня 2021 о 15:53, Refreshed 15 січня 2021 о 15:54

З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у закладі освіти села Новоолександрівка проводяться різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насильства».
Проведені заходи, спонукали до аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.
Початок акції стартував 25 листопада. Бібліотекарка Новоолександрівської ЗОШ І – ІІ ступенів підготувала та презентувала для учнів/ учениць закладу бібліопорадник «Насильство в родині: що робити, куди звертатись?». В ньому діти могли знайти відповіді на всі запитання, що стосуються теми насильства в родині.
26 листопада членами шкільного самоврядування було підготовлено та укладено інформаційний стенд «Захисти життя – зупини насильство», де зібрали всю інформацію щодо профілактики насильства серед дітей підліткового віку.
27 листопада здобувачам/ здобувачкам освіти Новоолександрівської ЗОШ ІІ – ІІ ступенів було презентовано інформ – досьє «Насильство в сім’ї: годі мовчати!», метою якого було підвищення рівня поінформованості учасників щодо проблеми насильства та його протидії в сімейному середовищі.
Створення флаєрів «Світ без насильства» учнями/ ученицями 5,9 класів відбувалося до 30 листопада. Усі роботи були змістовними та виконані оригінально.
1 грудня під час відеолекторію «Булінг – мовчати не треба!» школярі/ школярки актуалізували знання про конфлікт та його причини, розвинули навички безконфліктного спілкування, навчилися розрізняти конфліктні ситуації від булінгу (цькування).
Інформаційний дайджест «Я – проти насильства» був проведений класними керівниками 2 грудня.
3 грудня практичним психологом проведено анкетування на виявлення насильства в сім’ї та школі, яке показало, що така проблема в учнів/ учениць Новоолександрівській ЗОШ І – ІІ ступенів теж існує і її необхідно вирішувати.
Конференція «Профілактика булінгу серед підлітків» організована та проведена 4 грудня вчителем правознавства. Здобувачі/ здобувачки освіти розповіли про види домашнього насильства: фізичне; психологічне; економічне; сексуальне та що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства у сім’ї та як зберегти себе від насильства.
Гра «Права людини» проведена із учнями/ ученицями 1 – 4 класів, метою якої було підвищити загальний рівень знань учнів з проблем прав людини та дитини; формувати загальний рівень знань правової свідомості учнів; показати важливість знання дітьми своїх прав та обов'язків.
Шкільним самоврядуванням до 8 грудня розповсюджувалися інформаційні листівки «Тобі варто про це знати».
Соціальне опитування – інтерв’ю «Що ти знаєш про насильство?» допомогло визначити рівень проінформованості серед школярів/ школярок 2 – 9 класів щодо проблеми насильства.
Завершилася декада проведенням виховних заходів класними енрівниками.