Міжнародний день ветерана та людей похилого віку

Date: 15 січня 2021 о 10:27, Refreshed 15 січня 2021 о 12:10

1 жовтня в усьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в нашій державі ще й День ветерана. Цей день – не тільки можливість нагадати всім про людський обов`язок бути турботливими та милосердними до шановної частини суспільства. Він дозволяє висловити глибоку пошану до людей, які закладали основу незалежної держави, є носіями кращих трудових традицій і духовних багатств.
Дбайливе ставлення до осіб з інвалідністю, пенсіонерів, самотніх громадян - загальнодержавна справа. Святкування Дня людей похилого віку - гарна можливість ще раз висловити всенародну повагу ветеранам війни та праці, за чиїми плечима нелегкий життєвий шлях. В цьому напрямку робиться все можливе, щоб люди поважного віку почували себе соціально захищеними.
З нагоди святкування Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана в Новоолександрівській ЗОШ І – ІІ ступенів були проведені виховні заходи на меті яких стояло виховувати повагу до людей похилого віку, любов і шану до бабусь і дідусів, увагу до одиноких, самотніх жителів, почуття доброти та милосердя.
Учнями/ ученицями були підготовлені вітальні листівки бабусям « Моя бабуся – найкраща». В них лунали лише найтрепетніші та найласкавіші слова.
Зустріч – вітання з дітьми війни (звичайно ж із дотриманням усіх карантинних вимог) дозволило дітям дізнатися більще про війну, адже уся інформація лунала з вуст очевидців.
Усний журнал «І вибілила скроні сивина» було підготовлено і проведено для здобувачів освіти початкової ланки. На заході лунали щирі слова вдячності і побажання довгих і щасливих літ людям похилого віку, адже саме вони – наші бабусі і дідусі є оберегами сімейного вогнища, саме вони допомагають батькам виховувати майбутнє покоління, цвіт нації.
Бесіда «Шануймо старість» пройшла в класних спільнотах 5 – 9 класів. Приємне розуміння того, що люди старшого покоління – джерело народної мудрості, їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія, оптимізм та активна громадська позиція повинні стати взірцем для підростаючого покоління. Вони передають у спадок все найцінніше, що накопичили за все життя.
Виставка літератури «Навіки в пам’яті народній» відбулася в стінах Новоолександрівської шкільної бібліотеки.
Виставка малюнків «Дякуємо за сонячний ранок» показала повагу дітей до загальнолюдського подвигу самопожертви власним життям заради щасливого майбутнього інших.
Приємно відзначити, що у цих стінах працівники знаходять підхід до кожного читача та створюють всі умови зігріти їхні душі і серця. У житті багато залежить від нас. То лише в казках жива вода лікує і оживляє людей, а чародії дають силу і мужність. Немає сьогодні казкової чудодійної сили. Є людська сила милосердя – дарувати хоч краплинку добра своїм близьким, а особливо – людям похилого віку.