День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Date: 9 квітня 2020 о 07:35, Refreshed 9 квітня 2020 о 07:49

Так сталося, що на кожне покоління наших громадян випадала війна. В Другій Світовій війні довелося захищати країну від фашистської чуми. У повоєнні часи жителям сіл Новоолександрівка та Нові Бутори довелося виконувати бойові завдання у локальних війнах та воєнних конфліктах, а саме в Афганістані.
Сьогодні, озираючись назад, згадуємо тих, чиє життя обірвалося далеко від Батьківщини, і хто вшанував не за страх, а за совість військову присягу, та вшановуємо тих, хто забував про страх та ціною свого життя жертвував заради інших.
Війна в Афганістані назавжди закарбувалася в народній пам’яті. Ми в неоплатному боргу перед поколінням, обпаленого полум’ям цього збройного конфлікту. Всі вони – Герої, продемонстрували вірність та мужність.
З метою виховання шанобливого ставлення до тих, хто виконав свій обов’язок перед Батьківщиною в Новоолександрівській ЗОШ І – ІІ ступенів було проведено ряд заходів.
13.02 в шкільній бібліотеці відбулися героїко – патріотичні читання «Ті спогади, то вічний серця біль». Діти декламували поезію, присвячену Афганській війні та її героям.
Вчителькою історії Тюхтій Н. Г. було підготовлено та проведено історичні уроки «Афганістан болить в моїй душі, хоча уже пройшли десятиліття», на яких основна увага приділялася воїнам – інтернаціоналістам наших сіл.
Перегляд документальних фільмів про війну в Афганістані «Афганський злам», «Афганська рота» пробудив в учнях 1 – 9 класів неабиякий інтерес та відважність.
Трансляція тематичних відеопрезентацій дозволила учням поринути у період війни в Афганістані. Від переглянутого учні/учениці відчули на своєму тілі мурашки.
Школярі/ школярки 1 та 2 класів підготували інформаційний стенд «Відлуння афганських гір».
Бесіди, уроки пам’яті, інформаційні хвилинки, уроки мужності «Були ми там, куди нас кликав час» було організовано класними керівниками з 1 по 9 класи. Кожний вчитель/вчителька намагалися підібрати якомога цікавіші форми роботи з дітьми, що у них і вийшло вдало. Діти дізналися багато нової інформації.
Відкритий виховний захід «Ціна чужої війни» провела Бєлая А. С. Діти віднеслися дуже відповідально до своєї місії – донести до усієї шкільної родини всю атмосферу Афганської війни, подякувати від усіх героям – інтернаціоналістам нашого села та вшанувати достойно пам'ять полеглих. Діти декламували вірші, співали пісні та переглядали відео про ті військового конфлікту. Савчук Юрій Петрович – один із героїв бойових дій на території інших держав, виступив із настановчою промовою, в якій він виділив слова важливості миру, особливо у наш складний час.
Адміністрація школи дякує усім, хто прийняв активну участь у заходах, присвячених Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.