Відзначення Дня Соборності України

Date: 1 квітня 2020 о 07:10, Refreshed 9 квітня 2020 о 07:11

22 січня – День Соборності України. Це свято відзначається в Україні щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
З метою консолідації українського суспільства, зміцнення єдності народу навколо ідеї соборності української держави, утвердження ідеалів свободи і демократії, виховання в молодого покоління почуття національної гідності, в школі було проведено ряд заходів.
З 20.01 по 24.01 для учнів/ учениць 1 – 9 класів Новоолександрівської ЗОШ І – ІІ ступенів шкільним бібліотекарем Степановою Н. М. було організовано тематичну книжкову виставку «Соборна Україна: від ідеї до сьогодення». Школярі/школярки мали змогу не лише прочитати книги, де возвеличується наша держава, а й насолодитися фотокуточком.
На уроках української літератури в 5-9 класах 21.01 проведено поетичні хвилинки вчителями української мови та літератури Степановою Н. М., Бондаренко Т. М., присвячені Дню Соборності України. Це була справжня феєрія творчості.
22.01 у 1 -9 класах був єдиний урок на тему «Соборна мати – Україна, одна на всіх,як оберіг», метою яких було поглиблення знань учнів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомлення з цікавими фактами про Україну, виховання патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики.
1 клас разом із класним керівником Затуливітер С. С. не лише віртуально помандрували Україною під час відеолекторію «Україна – єдина, Україна – це МИ!», а й відчули себе справжніми художниками, змалювавши красу рідного краю.
А от учні/учениці 2 класу із класоводом Саінсус Х. В. не лише виконували цікаві завдання, пов’язані із Україною та її громадянами, а й спробували себе у ролі «інженерів» сконструювавши за допомогою LEGO справжній український орнамент.
Також школярі/школярки 1 – 2 класів відчули себе справжніми знавцями національної культури під час проведення бесіди «22 січня – День Соборності України».
Для класної спільноти учнів/учениць 3 класу Мерзлюк А. Г. було організовано та проведено урок –мандрівку «Куточками чарівної України». Діти відчули себе справжніми географами, а завершальним штрихом уроку було розгадування кросворду. Діти були задоволені.
На виховному заході учнів/учениць 4 класу «Що ми знаємо про Україну», підготовленим Олійник Л. Г., учні не лише розгадували ребуси, кросворди, малювали малюнки, а й відповідали на цікаві питання вікторини.
Бєлая А. С. разом із класною спільнотою учнів/учениць 5 класу більше дізналися про історію возз’єднання та становлення цілісності нашої держави під час проведення бесіди «Соборна мати – Україна, одна на всіх, як оберіг».
Степанова Н. М. підготувала для школярів/школярок 6 класу справжню хронологію свята Дня Соборності України, під час історичної довідки «22 січня – День Соборності України».
Інтегрований урок на тему «В єдності наша сила» відбувся у 7 та 9 класі за допомогою співпраці класоводів Рябушенко О. С. та Тюхтій С. І. учні/учениці дослідили межі територій Лівобережжя та Правобережжя, писали есе «Україна – шлях до незалежності» та зображували на аркушах паперу своє бачення Батьківщини.
Дискусія «Єднання заради незалежності», організована Степановою Л. П., відбулася у класному колективі учнів/учениць 8 класу. Діти висловили свої ЗА та ПРОТИ возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки.
На високому методичному рівні пройшли усі виховні заходи.
Протягом тижня вчителькою історії Тюхтій Н. Г. проводилися тематичні уроки історії, на яких вона розповідала учням про події 1919 року.
Інформаційний стенд «22 січня -День Соборності України» був створений членами шкільного самоврядування 23.01.
А вже 24.01 учні/учениці мали змогу побувати у справжньому історичному кінозалі, адже відбулися трансляції тематичних відеопрезентацій та документальних фільмів.