Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 17 common:people_all_forms

Всеукраїнський тиждень права

Date: 30 березня 2020 о 11:59, Refreshed 9 квітня 2020 о 06:38
178 views

Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60 – ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» № 1149/2008 від 08 грудня 2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку.
Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.
Основною метою тижня було:
- підвищити інтерес учнів до правознавства;
- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;
- реалізувати на практиці основні принципи особистісно – орієнтованого підходу до навчання;
- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.
Проведення тижня права було спрямоване на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах. Цей тиждень – пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої. Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних та загальнолюдських морально – етичних принципів, традицій.

Всеукраїнський тиждень права розпочався з повідомлення на загальношкільній лінійці про історію започаткування та заходи, які плануються до його відзначення. Після цього вчитель образотворчого мистецтва оголосила про початок конкурсу на кращий малюнок «Права дитини в малюнках».
09.12 учні початкових класів мали змогу переглянути науково – популярний фільм «Конвенція про права дитини», де дізналися про один із основних законів, який захищає права дітей. Учні / учениці показали високий рівень розуміння важливості та необхідності дотримання всіх прав.
10.12 був проведений проведений Всеукраїнський урок права з теми «Права людини» ( з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини 10 грудня 1948 року ) для учнів 1 – 9 класів. Проведення заходу мало на меті підвищити рівень правової культури молоді, стимулювати у них бажання реалізувати свої права, необхідність виконувати обов’язки, виховати повагу до прав інших. Протягом уроку учні проводили асоціаційні ланцюги, будували «Правове сонце», використовуючи метод « Синтезу думок». Всі учні були креативними, творчими.
Учні/учениці 4 класу мали змогу відчути себе справжніми правознавцями під час проведення юридичної гри «Правовий футбол».
А ось класні спільноти 5 та 6 класу отримали відповідь на питання «Що треба знати про право і закон».
11.12 був не менш насичений день, адже розпочався він розгадуванням кросвордів, ребусів для учнів/ учениць початкової школи.
Школярі/ школярки 9 класу разом з вчителькою правознавства Тюхтій Н. Г. мали змогу уявити себе учасниками засідання Комітету ООН (рольова гра), опрацювали та проаналізували зміст міжнародних документів з прав людини і прав дитини. Висловлювали думки про основні міжнародно-правові стандарти прав людини та дійшли висновку, що обов’язкове їх дотримання є одним із конституційних обов’язків усіх громадян України.
Також класні керівники провели бесіду для 5 – 9 класів «Закон й правоохоронні органи», де наголосили на тому, що кожне правопорушення рано чи пізно буде викрито та покарання не минуче.
12.12 проведено соціологічне опитування «Діти та молодь про свої права» (5 – 9 кл.).
Також школярі/школярки разом із своїми класними керівниками виготовили стіннівки щодо правової тематики. Найкращу серед них обрати було неможливо, адже це був справжній політ фантазії та креативності.
Вчителькою образотворчого мистецтва було організовано виставку «Права дитини в малюнках», де учні також не менш креативно поставилися до свого завдання та були дуже активними.
13.12 був завершальним днем, в рамках якого були зроблені підсумки тижневої роботи.
Загальношкільний виховний захід «Знай свої права», який став в свою чергу крапкою у цій роботі було організовано педагогом – організатором та вчителькою правознавства. Участь приймали дві команди «Правознавці» та «Юні юристи». Була підготовлена низка цікавих завдань та конкурсів. Перемогу здобула команда «Правознавців», та на наш погляд, у цій грі, незважаючи на бали, не було ні переможців, ні переможених, адже діти були дуже активними та непогано впоралися із поставленими завданнями. Захід сприяв розвитку вміння грамотно, аргументовано обстоювати власну точку зору, вихованню активної політичної позиції та відповідальності за власні дії.
Вищезазначені заходи сприяли підвищенню зацікавленості учнів у вивченні правознавства. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про їх права.
Робота по формування правових відносин продовжується і далі. Вона сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння співвідносити в життя норми моралі та прав, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

Comments:
Only authorized users can leave comments.