16 днів проти насильства

Date: 30 березня 2020 о 11:44, Refreshed 1 квітня 2020 о 09:51

З метою привернення уваги учасників освітнього процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у листопаді – грудні 2019 року в Новоолександрівській ЗОШ І – ІІ ступенів було проведено акцію «16 днів проти насильства». Дати проведення акції (25 листопада – 10 грудня) є символічними. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства, боротьби зі СНІДом, рабством та дій щодо захисту прав людини.
25 листопада відкриття Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» розпочалося з лінійки.
Бібліотекар школи Степанова Наталія Миколаївна 26 листопада організувала у бібліотеці виставку «Права людини».
Учні та учениці 8 класу 27 листопада організували випуск стіннівки «STOP – насилля», де розкрили поняття «насильство», його види, форми прояву та способи уникнення. Для оформлення цього стенду учні підготували листи – інформатори та антирекламу з даної теми.
Активно проводилася робота з батьківським колективом школи. Адже, 28 листопада пелагогом - організатором та класними керівниками було організовано та проведено батьківські збори у формі тренінгу на тему «Чи варто любити свою дитину?» . Де батькам, у цікавій формі, було продемонстровано найпоширеніші помилки при спілкуванні із дітьми та методами їх виховання.

учнів 4 класу класним керівником Олійник Л. Г. 29 листопада було організовано акцію «Ми – проти насильства», де школярі і школярки чітко визначили для себе той факт, що в їхньому колективі не місце цій «хворобі».
2 листопада з учнями та ученицями 5 – 9 класів було проведено анкетування на виявлення насильства дитячому колективі та сім’ї з метою виявлення обізнаності школярів за даною темою.
3 грудня пройшов круглий стіл «Сім’я – простір без насильства», де колектив 5 класу обговорив проблеми спілкування дітей та дорослих у родині.

Конференція «Профілактика булінгу/ цькування серед підлітків» пройшла для школярів та школярок 8 – 9 класів 4 грудня, де актуалізувалися знання учнів про конфлікти та його причини. Також заняття допомогло розвинути навички безконфліктного спілкування.
Вчитель правознавства Тюхтій Н. Г. провела для учнів 7 – 9 класів гру «Права людини», метою якої була популяризація правових знань, удосконалення практичних навичок з їх застосування. Учні активно ділилися власним досвідом, розв’язували правові задачі та давали відповідь на різноманітні питання з даної тематики.
6 грудня для учнівського колективу школи було організовано кінозал, де протягом дням їм демонструвалися фільми, мультфільми, соціальні ролики, де розкрито тему насильства та булінгу/ цькування.
Питання «Що таке насильство і як з ним боротися?» було розкрито на лекції, яку було проведено у 6 класі. Учням та ученицям відкрили усі «секрети» згуртування колективу, розвитку вербального і невербального спілкування та навичок саморегуляції.
Лінійка закриття акції «16 днів проти насильства» відбулась 10 грудня, де педагогічним колективом школи було підведено підсумки роботи учнівської спільноти по темі «Насильства».
З 25.11 – 10.12 в нашій школі тривала виставка малюнків «Світ без насильства». Учні дуже відповідально підійшли до цієї проблеми.
Проведені заходи стали приводом для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей. Сприяли вихованню в учнів людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків.