Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 17 common:people_all_forms

Нова небезпечна субкультура: хто такі ПВК «Редан», звідки вони в Україні та що з ними не так

Date: 15 березня 2023 о 10:16
40 views

Днями в повідомленнях новинних Telegram-каналів деяких обласних центрів України з’явилася загадкова назва ПВК «Редан». Представники цієї організації влаштували заворушення в Полтаві, Харкові та Івано-Франківську.
Ні, вони не пов’язані з військовими, про що можна подумати, побачивши абревіатуру «ПВК». Але безпосередньо пов’язані з росією. А ще це не кремезні парубки у спортивних костюмах або куртках кольору хакі, ні, це звичайні підлітки. І серед них можуть бути ваші учні

ЩО СТАЛОСЯ?

26 та 27 лютого правоохоронці запобігли масовим бійкам у кількох містах України. У Києві планувалась сутичка на Печерську. У Львові відбувались провокації біля ТЦ «Форум». У Харкові, Івано-Франківську, Луцьку учасники руху також намагались влаштувати бійки.

Сутички відбуваються між двома субкультурами: ПВК «Редан» і так званими АнтиРедан. Організатори створюють Telegram-канали та закликають молодих людей брати участь у масових бійках. Планують усе чітко: розподіл на групи, точки зборів кожної, інформатори на місцях.

Серед учасників руху багато неповнолітніх. Наприклад, серед затриманих 257 осіб у Харкові лише 30 повнолітніх. Про це написав полковник Національної поліції Володимир Тимошко.

На щастя, жодної сутички так і не відбулося завдяки вчасному втручанню поліції та місцевих активістів.

ХТО ЦЕ ТАКІ?

До 25 лютого про ПВК «Редан» в Україні ніхто не чув. Натомість про них уже було відомо в росії. Так, 24 лютого в місцевих медіа та телеграм-каналах з’явилася новина про масову бійку підлітків в одному з московських ТЦ. Її влаштували хлопці з довгим чорним волоссям, одягнені в речі із зображенням павука та цифри 4. Саме тоді всі і дізналися про існування нової субкультури.

Спільнота ПВК «Редан» з’явилася взимку 2022-2023 рр., хоча самі вони говорять, що їхньому руху вже рік. Це стихійний молодіжний рух, частина анімешної субкультури. Зокрема, сама назва відсилає нас до японської манги Hunter x Hunter (дехто називає її культовою, але насправді вона хоч і доволі успішна, але до культу все ж далеко). Там згадується злочинна організація «Геней Редан», відома також як «Примарна трупа» або «Павук». Тож саме тому учасники носять одяг із зображенням павуків.

Чого вони хочуть? Цікаво, що жодної ідеології чи статуту реданівці не мають, та й ватажків як таких – також. В окремих пабліках пишуть, що вони виступають проти оффніків (довколафутбольних фанатів, які часто проявляють агресію та шукають будь-який привід для бійки), скінхедів та «не-руських» (уже дивне поєднання, чи не так?).

Одночасно люди, які називають себе офіційними представниками ПВК «Редан», стверджують, що не мають ні до кого ненависті, зокрема на національному чи расовому ґрунті. Також вони переконують, що насправді не провокують конфлікти, навпаки – це їх ображають представники інших субкультур. А вони лише втомилися від постійних нападів та нарешті вирішити дати відсіч. Натомість поліцію рф таке пояснення не переконало – на підлітків почали влаштовувати справжні облави.

До того ж з якою метою вони долучили до назви абервіатуру «ПВК»? За аналогією до, на жаль, відомого нам пвк «вагнер», просто заради сміху, як пояснюють засновники руху (або ті, хто так себе називає).

Таке враження, що в ПВК «Редан» не має мети, лише шлях. Але куди цей шлях має привести?

ЩО РОБИТИ?

Тепер, коли ми з вами детально розібралися, з чим маємо справу, можемо шукати шляхи протидії. У Харкові у справу вступила поліція – із затриманими та їхніми батьками проводитиметься серйозна робота. Але ми маємо розуміти, що це – підлітки, а отже їх відпустять, тож проблеми можливі й надалі.

Упевнені, ваші учні вже теж прочитали про ПВК «Редан» або навіть знайшли їхні спільноти в Telegram та стежать за ними. Немає сенсу робити вигляд, що проблеми не існує, тим паче, що діти вже можуть знати більше, ніж ми. Розкажіть їм усе як є – скористайтеся для цього матеріалами новинами з Telegram-каналів тощо. Запросіть на заняття шкільного психолога, який пояснить феномен деструктивних молодіжних рухів. Поговоріть із дітьми та спробуйте разом розібратися, з чим ми маємо справу, якою може бути мета цієї ІПСО та чому важливо не вестися на провокації. І, звісно, говоріть про те, якими можуть бути наслідки: і фізичні, і юридичні.

Також обов'язково попередьте батьків дітей. Це насправді дуже небезпечно, тож не варто ставитися до новин про реданівців як до чогось безневинного, про що швидко всі забудуть. Особливо поки ми не зрозуміли мету ворога до кінця.

Щоб запобігти деструктивній поведінці, поліція опублікувала поради для батьків:

• Спокійно, відкрито і прямо спілкуватися з дитиною, надати їй можливість говорити, коли вона буде до цього готова і не квапити;

• Якщо дитина розповідає, куди вона ходить та як проводить свій час, варто проявляти якомога повнішу обізнаність в обговорюваній темі; проявляти терпіння, наполегливість, доброзичливість для уникнення емоційного дискомфорту, недовіри чи агресії з боку підлітка;

• Опанувати інтернет-технології, мати власний акаунт і стати другом своїй дитині в соціальних мережах;

• Щотижня аналізувати вміст сторінок дитини, уважно читати її публікації, вивчати групи, до яких вона приєдналася;

• «Познайомитися» з віртуальними друзями дитини, звертайте увагу на фото й відео, що викликають інтерес дитини, зокрема ті, що збережені, поширені або вподобані;

• Показати дитині свою небайдужість, турботу про неї та запропонувати спільно провести час;

• Зосередитися на тому, щоб показати дитині її переваги, знайти сильні сторони та допомогти їй побачити себе унікальною особистістю;

• Після встановлення контакту та виявлення підлітком довіри до вас, слід пояснити згубність і безперспективність деструктивної поведінки, підкріплюючи це фактами, які добре відомі підліткові; допомогти підлітку зрозуміти ступінь ризику від деструктивної поведінки і невідворотної відповідальності за скоєне (зокрема у випадку вчинення булінгу або іншого правопорушення).

Поліція нагадує, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в інтернет-мережі не контролюється.

Джерела: Знайшов - освітній портал для учнів, батьків та вчителів

https://znayshov.com/

Громадська спілка "Освіторія"

https://osvitoria.org/

Освітній проєкт "На урок"

https://naurok.com.ua/

Comments:
Only authorized users can leave comments.